Reklama

Záštita z termoplastu krátká

Záštity na meče z houževnatého termoplastu o délkách 14/16/18cm

Detaily


150,00Kč


Záštity na meče z houževnatého termoplastu

V délce 18, 16 a 14 cm .

 

Rovná, vyřezávaná záštita vyrobená z opravdu odolného termoplastu, vhodná na jednoruční meče. Dá se teplem tvarovat do různých oblouků: viz. obrázky. Je velice mírně pružná.

 

Pro tvarování je nejjednodušší záštitu povařit v hrnci s vodou a za tepla ohnout např. ve svěráku, je potřeba relativně velké síly. Dá se nahřívat i jinak, ale je potřeba aby plast nepřesáhl teplotu 100 °C, jinak zkřehne.

 

Otvory pro jádro jsou řezány napřesno. Může se stát, že se při ohýbání mírně zdeformují, stačí je pak upravit pilníkem nebo rašplí.

 

Materiál snese opravdu hodně velké rány, ale pokud se do něj udělají zářezy, hrozí prasknutí v místech zářezů. Chcete-li je zdobit doporučujeme co nejvíce na krajích kde nepůsobí velké síly.

Záštity se dají barvit běžnými barvami, pro větší odolnost barvy doporučujeme použít základ na plasty (koupíte v každé prodejně Barvy - laky ) Síla materiálu je 11 mm

Od Komentář
2024-04-06 Roman P... Zdravím ,záštitu jsme dal do ohřáté vody a poprve vyzkoušel ohnou před varem ,nic .Poté jsem to zkoušel ve varu a po varu .Nakonec nějakých až 15 minut .A povedlo se mi docílit ohnutí ani ne o 1 cm .V čem může být problém ? Materíál je možno ohýbat jen jendou nebo vícekrát ? Děkuji
2021-04-14 Jakub B... Dobrý den, mohu se zeptat jak dlouho by se měla záštita nechat ve vodě? Předem díky.
Hobiti: jen pár minut aby se prohřála.
2018-06-22 Jakub D... Lze vyrobit delší? Třeba 30 cm na pořádný esíčko. Díky za odpověď.

Hobiti: Dobrý den, určitě to možné je, jen to chvíli potrvá. Napište nám mail. :-)
2018-05-25 Jakub F... Mohu se zeptat na složení termoplastu?

Hobiti: Dobrý den, chemické složení neznáme, protože si ho výrobce tají. :-)

Pouze registrovaní zákazníci mohou komentovat zboží.

Košík  

(prázdný)
Reklama