Reklama
<

Gladius, měkčený

Známá římská zbraň upravená pro LARP.

Detaily


1 100,00Kč


Původ zbraně:
Gladius bylo původně jen slovo pro meč, ale postupně se z něj stal název konkrétního typu krátkého meče, který byl až do konce 3.stol.n.l. standardním vybavením římské armády. Měl oboustranné ostří dlouhé 50-56cm a široké zhruba 8cm, špičku zúženou pro bodání a vážil 1000-1600g. Jílec měl menší záštitu, která ale nesloužila jako ochrana ruky, měla jen zabránit vyklouznutí meče s ruky při prudkém bodnutí. Někdy byl doplněn typickými prohlubněmi pro prsty. Do čepele bylo často vyryto nebo vyraženo jméno majitele. 

Plně vyzbrojený římský voják měl štít (scutum), několik oštěpů (pila), meč (gladius), pravděpodobně dýku (pugio) a možná i několik šipek (plumbatae). Obyčejně pak byly nejdříve hozeny oštěpy a poté při střetu s nepřítelem tasen gladius, ideální zbraň na boj zblízka. Většinou pak postupoval voják v těsné blízkosti ostatních vojáků schován za štítem a bodal mečem. Navzdory rozšířenému přesvědčení se zdá, že byli všechny typy gladiů vhodné pro sečné a řezné útoky stejně jako pro bodné.

Měkčená zbraň vhodná na LARP, bitvy, dřevárny, tábory a cosplay

  • Délka 60-70cm
  • Materiál dřevěné jádro, pěnová hmota
From Comment
2019-09-21 Martin L... Mám 2 oba drží velmi dobře a musím uznat že v dualu jsou to smrtonosné krvežiznivý bestie pro mrštné bojovníky obíhače a bojovníky co preferují duální zbraně mohu vřele doporučit a upřímně hodí se i do kekelové arénky opravdu dobře
2016-06-29 Jan T... Efektivní zbraň pro boj zblízka.
2014-05-27 Filip L... Magda: Jediná vada že je krátkej? :p v tom je jeho síla :p
2014-02-02 Zuzana B... jak je velká

Hobiti: 60 nebo 70cm, záleží jakou délku vyberete ;) Pokud máte zájem o jinou délku, není problém, stačí to uvést do poznámky k objednávce.
2013-07-24 Magda V... Velmi dobrá a efektivní zbraň jediná vada je krátká
:DD

Only registered users can post a new comment.

Košík  

(prázdný)